PODZIEL SIĘ

ziemia-swietaIzrael wśród krajów, które są chętnie odwiedzane przez turystów jest miejscem wyjątkowym. Większość przybywających tam turystów pojawia się bowiem w Izraelu z powodów religijnych, gdyż jest to miejsce wyjątkowe dla trzech wielkich religii. Dlatego też turystyka religijna w Izraelu jest doskonale rozwinięta i stale staje się coraz lepiej przygotowana, by zadowolić nawet najbardziej wybrednych turystów z całego świata. Jeśli chodzi o naszych rodaków to turystyka religijna w Izraelu jest w ich przypadku skierowana przede wszystkim w stronę przeżyć związanych z historią chrześcijaństwa.

Po części wiąże się to również z historią judaizmu i dlatego też większość pielgrzymek z Polski skupia się również na ważnych dla judaizmu miejsc. Organizowane w naszym kraju pielgrzymki do Izraela są najczęściej skierowane na objazdowe zwiedzanie wszystkich ważnych miejsc, które pojawiają się na kartach Pisma Świętego. Dlatego też decydując się na wycieczkę do Izraela w celach religijnych na początku pozna się tereny związane z historią Żydów i Starego Testamentu po czym zacznie się zwiedzanie miejsc związanych z życiem Jezusa Chrystusa. Ten okres pielgrzymi dzieli się na zwiedzanie Galilei i miejsc gdzie Chrystus się wychował oraz rozpoczął swoje nauczanie oraz kończy na Jerozolimie gdzie Chrystus zakończył swoje życie na drzewie krzyża.

Tam też zwiedzić można grób Chrystusa czy też miejsce jego ukrzyżowania. Wybierając się na pielgrzymkę do Izraela można więc liczyć na kompleksowe zwiedzenie wszystkich ważnych dla chrześcijan miejsc. Turystyka religijna jest tam tak dobrze rozwinięta, że każda pielgrzymka jest obsługiwana sprawnie i dokładnie tak, że turystom nie umknie nic co ważne w życiu osoby religijnej.