PODZIEL SIĘ
Tarasy ryżowe na Smoczym Grzbiecie w czasie zbiorów
Tarasy ryżowe na Smoczym Grzbiecie w czasie zbiorów

Chiny to jedna ze światowych potęg gospodarczych. Kraj, który dla naszych rodaków jest przede wszystkim miejscem o niezwykle egzotycznym charakterze, którego dobre poznanie czy zrozumienie nie jest łatwe. Odmienna kultura i świat, który niczym nie przystaje do naszego budzi jednak coraz większe zainteresowanie. Warto się tam wybrać miedzy innymi ze względu na piękne tereny oraz widoki, których na terenie Europy nie doświadczymy.

Tarasy ryżowe w Chinach
Tarasy ryżowe w Chinach. Źródło: flickr.com

Tarasy Ryżowe – tego w Europie nie znajdziemy

Wyliczając miejsca, których w Europie nie doświadczymy, a znajdziemy w Chinach możemy przywołać bardzo wiele różnorakich elementów. Wśród nich wskazać trzeba również Tarasy Ryżowe.

Tarasy ryżowe
Tarasy ryżowe. Źródło: flickr.com

Chiny to kraj, który masowo zajmuje się uprawą ryżu, a to sprawia, że liczba plantacji jest tam ogromna. Część z nich jest również położona w przepiękny sposób, dzięki czemu niosą one niezapomniane widoki wszystkim osobom, które zdecydują się tam przyjechać.

Wyjątkowe Tarasy Ryżowe na Smoczym Grzbiecie

Smoczy Grzbiet – tak określane jest miejsce położone blisko miasta Longsheng, gdzie uprawia się ryż. Tereny te słyną z tarasów ryżowych, które prezentują się w sposób wyjątkowy. Położone są w południowo-wschodniej części Chin, gdzie mamy doskonałe warunki do uprawiania ryżu. Dlatego na tych terenach plantacji znajdziemy bardzo wiele. Te położone na Smoczym Grzebiecie są jednak wyjątkowe. Mówi się o tym, że powstały tam już ponad 500 lat temu, a więc w pewnym sensie mają również swoją wartość historyczną. Poza tym jest to wyjątkowe miejsce, które ma w sobie piękne widoki.

Tarasy ryżowe na Smoczym Grzbiecie
Tarasy ryżowe na Smoczym Grzbiecie. Źródło: flickr.com

Całe tarasy ciągną się tam na długości aż 66 kilometrów co w ogólnym rozrachunku daje widok niesłychany. Pną się od samej rzeki na wysokości 300 metrów nad poziomem morza aż do 800 metrów na poziomem morza. Ostatecznie w ten sposób tworzą widok, który powinien zobaczyć każdy kto wybiera się do Chin.

Tarasy Ryżowe – inne o każdej porze roku

Cechą charakterystyczną Tarasów ryżowych jest fakt, że swoim wyglądem będą zachwycać niezależnie od pory roku. Mimo, że zawsze wyglądać będą inaczej, to zawsze ten wygląd w całości będzie zachwycający. Widząc rozsiane na długich kilometrach Tarasy będziemy zachwyceni. Wiosną będą połyskiwać wodą, która się tam znajdzie i pięknie odbije się w promieniach słonecznych, latem zachwycą swoją zielenią rozciągniętą przez dziesiątki kilometrów, po czym jesieniom staną się złote, a zimą przywołają na myśl srebrzysty szron.

Tarasy ryżowe na Smoczym Grzbiecie w czasie zbiorów
Tarasy ryżowe na Smoczym Grzbiecie w czasie zbiorów. Źródło: flickr.com

Wielu osobom widom Tarasów Ryżowych na Smoczym Grzbiecie przywołuje na myśl piękne miejsca przyrody, która nie jest jeszcze naruszona i zniszczona działaniem człowieka. To bez wątpienia wyróżnia ten teren, że od ponad 500 lat nie mamy tam zmian, które doprowadziłyby do zniszczenia tak wielu kilometrów kwadratowych tereny, który nadal zachwyca przede wszystkim swoim charakterystycznym przyrodniczym charakterem.

A co Wy uważacie na temat tego miejsca? Jeśli tam byliście dajcie swoją opinie, jakie macie wrażenia, jak dla Was prezentowały się Tarasy Ryżowe, czy warto się tam wybrać, gdy jest się w Chinach?