PODZIEL SIĘ

pielgrzymkaW naszym kraju większość osób to chrześcijanie, którzy przywiązani są do korzeni swojej religii i dlatego też wielu z nich chce poznać historię powstania wiary w Jezusa Chrystusa. Umożliwia to bez wątpienia Pielgrzymka do Ziemi Świętej, która pozwala przybliżyć się do wyjątkowych miejsc, w których żył, nauczał i umarł Jezus Chrystus.

Obecnie wycieczki do Izraela są niezwykle popularne w naszym kraju i każdego roku kieruje się ich w to miejsce setki. Są to jednak wyjazdy stosunkowo drogie, gdyż koszt wycieczki dla jednej osoby to zazwyczaj wydatek w okolicach 3000 tysięcy złotych co dla przeciętnego człowieka jest kwotą dużą. Mimo tego Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest marzeniem wielu naszych rodaków, którzy chętnie się na nią decydują. Wyjazdy te najczęściej są organizowane na 7 bądź 14 dni i od długości pielgrzymki uzależnione jest to ile ważnych miejsc dla chrześcijaństwa uda się nam zobaczyć. Jak wiadomo Ziemia Święta jest nimi naszpikowana. Podzielić je można przede wszystkim na dwie podstawowe grupy. Z jednej strony będą to miejsca związane ze Starym Testamentem, które nawiązują do ziemi obiecanej i odzyskanej przez lud pod wodzą Mojżesza, który ucieka z Egiptu a z drugiej ziemie i miasta bezpośrednio związane ze Zbawicielem i Nowym Testamentem.

Zazwyczaj polskie pielgrzymki do Ziemi Świętej skupiają się na tych drugich miejscach, które dla chrześcijan są bliższe. Dlatego też pielgrzymki do Ziemi Świętej kierują się przede wszystkim do takich miast jak Betlejem, Nazaret, Kafarnaum, Betsaida i oczywiście kluczowa dla Zbawienia Jerozolima, gdzie Chrystus został ukrzyżowany i Zmartwychwstał.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułTurystyka religijna w Izraelu