PODZIEL SIĘ

jerozolimaWśród chętnie odwiedzanych przez naszych rodaków krajów jest między innymi Izrael, który ma ogromne znacznie dla większości wielkich religii naszego świata. To sprawia, że do Izraela ludzie wybierają się chętniej, by zbliżyć się do ziem, na których rozegrały się zdarzenia sprzed ponad 2000 tysięcy lat, gdy na krzyżu umierał tam Chrystus. Jak się można spodziewać szczególnie chętnie odwiedzanym miastem jest Jerozolima, która stanowi jakby centrum historycznego chrześcijaństwa a także jest miastem świętym dla Żydów oraz muzułmanów.

To sprawia, że w mieście stykają się trzy różne kultury, które wiele razy z powodu różnic już się ze sobą ścierały. Obecnie można uznać, że Jerozolima jest miastem bezpiecznym, które można odwiedzić by poznać tak ważne miejsca dla chrześcijan. Jednak nie tylko serce starożytnej Jerozolimy to teren, który warto bliżej poznać. Można bowiem również odwiedzić okolice Jerozolimy, które także kryją wiele ciekawych miejsc szczególnie dla chrześcijan. Wśród nich są przede wszystkim znane z biblijnych scen miasta Betsaida, gdzie Chrystus wskrzesił Łazarza czy też ogród oliwny, gdzie modlił się przed śmiercią i został pojmany. Obecnie teren ten znajduje się już w granicach Jerozolimy jednak 2000 lat temu był poza granicami miasta.

jerozolimaCo równie ciekawe okolice Jerozolimy kryją przed nami również tak ciekawe miejsca jak Biblijny ogród zoologiczny, gdzie turyści mogą w spokoju odpocząć po pełnym wydarzeń zwiedzaniu Jerozolimy. Samo miasto jest również ciekawie położone. Do Jerozolimy starożytnej się bowiem wchodziło, gdyż położona była na wzgórzach. Obecnie ten górzysty teren to również ciekawe miejsce, które warto zobaczyć z szerszej perspektywy niż tylko centrum miasta z miejscami o bogatej historii.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGalilea i Wzgórza Golan
Następny artykułKuchnia Izraelska