PODZIEL SIĘ

odkryj_tajemniceChrześcijaństwo to jedna z największych religii świata, która od ponad 2000 lat rozwija się niezwykle szybko i ma wielkie rzesze zwolenników. Początki chrześcijaństwa jak wiadomo wiążą się z żydowską ziemią obiecaną i dlatego chrześcijanie, którzy chcą odkryć początki swojej religii właśnie tam kierują swoje kroki i szukają dla siebie odpowiedzi na najbardziej osobiste pytania związane ze zbawieniem świata. Aby odkryć tajemnice chrześcijaństwa powinno się przede wszystkim zdecydować na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Jej organizacja jest jednak stosunkowo dużym wydatkiem dla przeciętnego Polaka, dlatego też póki co niewielu naszych rodaków może sobie pozwolić na taki wyjazd. Jeśli jednak uda się wygospodarować środki finansowe na taki wyjazd można liczyć na to, że pozna się i zrozumie tajemnice chrześcijaństwa. Wyjeżdżając do Ziemi Świętej będzie się miało kontakt z najważniejszymi dla chrześcijaństwa miejscami, które pozwolą stąpać po tej samej ziemi gdzie był Chrystus: Bóg – człowiek. Wszystkie pielgrzymki do Ziemi Świętej kierują się jak wiadomo do najważniejszych miast dla chrześcijaństwa. W czasie takiej pielgrzymki odwiedzimy Betlejem gdzie narodził się Chrystus.

Jego rodzinne miasto Nazaret oraz miejsca nauk takie jak Kafarnaum gdzie krzyżowały się drogi współczesnego Jezusowi Świata i spotykało go wiele osób z różnych stron. Co najważniejsze wybierzemy się do Jerozolimy gdzie zbliżymy się osobiście do największej tajemnicy chrześcijaństwa jaką jest bez wątpienia Zmartwychwstanie Jezusa. Będąc na miejscu jego modlitwy w ogrodzie oliwnym oraz stąpając po drodze krzyżowej łatwiej będzie poczuć bliskość Jezusa i zrozumieć wielkie tajemnice chrześcijaństwa z jakimi stykamy się w całym swoim życiu.