PODZIEL SIĘ

judahWśród wyjątkowych krajów, które mają wielkie znacznie dla historii świata jest bez wątpienia Izrael gdzie narodziły się wielkie religie współczesnego świata. Dla chrześcijan i żydów jest to Ziemia Święta, która ma ogromne znaczenie dla każdego wierzącego. Wśród terenów, które szczególnie wpisują się w przekaz biblijne jest Judea. Kraina położona w okolicach Jerozolimy jest miejscem, gdzie rozgrywały się ważne wydarzenia dla Żydów a także dla Chrześcijan.

Judea jest dla Żydów Ziemią Obiecaną przekazaną przez Boga dla narodu wybranego dlatego przywiązują do niej tak wielką wagę. Natomiast dla chrześcijan, którzy wywodzą się z Żydów Judea to również tereny, na których żył i nauczał Zbawiciel Świata – Jezus Chrystus. Dlatego też wielu chrześcijan decyduje się na to, by pielgrzymować do Ziemi Świętej, aby móc zbliżyć się do miejsc, w których był Chrystus. Co szczególnie ważne to właśnie Judea w przekazach biblijnych jest miejscem, gdzie Chrystus został ukrzyżowany i co jest najważniejszą Tajemnicą Wiary Zmartwychwstał w ten sposób zwyciężając śmierć. Z tego też względu dla Chrześcijan Judea to kraina wyjątkowa, która ma ogromne znaczenie i dlatego też większość chrześcijan marzy o pielgrzymce do tego miejsca.

Wybierając się do Judei przede wszystkim pamiętać należy o jej biblijnej historii. Jest to jednak również kraina, która ma ogromne znacznie, jeśli chodzi o turystykę, gdyż strome wzgórza z dolinami i bujną roślinnością czynią tą krainę naprawdę wyjątkową również pod tym względem. Oprócz zwiedzania religijnie ważnych miejsc Judea jest również terenem, gdzie można miło spędzić czas i odpocząć w pięknym terenie.