PODZIEL SIĘ

galileaNa całym świecie jest bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić i poznać lepiej. Wśród nich jest bez wątpienia Ziemia Święta, która ma ogromne znacznie dla kultury współczesnych społeczeństw na całym świecie. To wszystko sprawia, że każdego roku do Ziemi Świętej wybiera się mnóstwo turystów z całego świata. Ich pobyt tam to najczęściej czas spędzony niezwykle aktywnie, gdyż w Ziemi Świętej jest naprawdę wiele ważnych miejsc, które powinno się zobaczyć i poznać.

Pośród nich będzie między innymi Galilea i Wzgórza Golan. Dwie krainy biblijne, które mają znacznie w historii zbawienia głoszonej przez chrześcijan. Szczególnie istotną krainą jest Galilea, gdzie wychował się Jezus Chrystus. Położona nad jeziorem Galilejskim kraina była miejscem, gdzie urodził się Chrystus i gdzie rozpoczął swoją przygodę z nauczaniem wśród ludu. Dlatego miasta takie jak Nazaret czy Kafarnaum znajdują się na trasie każdej pielgrzymki do Ziemi Świętej i stanowią ważny punkt w poznawaniu miejsc bezpośrednio związanych z historią Zbawiciela. Jeśli natomiast chodzi o Wzgórza Golan to należą one do krainy, która była częścią ziemi obiecanej nazywanej w Piśmie Świętym Kanaan.

wzgorza_golanRegion ten zlokalizowany jest po drugiej stronie jeziora Galilejskiego i bezpośrednio graniczy z Syrią i Libanem. W życiu Chrystusa nie odegrał on znaczącej roli. Region pojawia się w Starym Testamencie jako Baszan. Obecnie jedynie część pielgrzymek do Ziemi Świętej zahacza o ten właśnie region. Zbyt duże nagromadzenie innych istotnych miejsc związanych przede wszystkim z Nowym Testamentem sprawia, że na Wzgórza Golan przyjeżdżają te pielgrzymki, które zaplanowane są na dłuższy okres czasu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczki objazdowe Izrael
Następny artykułOkolice Jerozolimy