PODZIEL SIĘ

plaza_tel_avivKażdego roku mnóstwo naszych rodaków zastanawia się nad tym, gdzie wyjechać na urlop, by spędzić mile czas i przy okazji zobaczyć coś ciekawego. Dla takich osób, które mają wątpliwości, gdzie najlepiej udać się na wymarzone wakacje można zaproponować wycieczki do Ziemi Świętej, która jest miejscem wyjątkowym i wartym odwiedzenia przez każdego nawet mało religijnego człowieka. Izrael to kraj, gdzie ścierają się różne kultury i różne historie dzięki czemu można w tym kraju spędzić naprawdę fascynujące, wyjątkowe wakacje, które pamiętać będziemy przez wiele długich lat.

Dlaczego więc warto udać się na wakacje do Izraela? Przede wszystkim jest to kraj, który zachęca do przyjazdu swoją bogatą historią. Jerozolima, stolica historyczna trzech wielkich religii to miejscem bogate i wyjątkowe spośród wszystkich miejsc na świecie. Jeśli jesteśmy chrześcijanami w tym mieście możemy poznać z bliska biblijną historię zbawienia. Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa będzie blisko nas jak nigdy dotąd co bez wątpienia dla chrześcijan jest wyjątkowym przeżyciem. Poza samą Jerozolimą warto odwiedzić Izrael by poznać wiele innych historycznych miejsc, które spotkamy na kartach Starego Testamentu.

Góra Synaj, Horeb, Galilea czy rzeka Jordan to wszystko stanie przed naszymi oczami jeśli udamy się do tego kraju. Same względu religijne i związane ze zwiedzaniem to nie wszystko. Izrael warto bowiem odwiedzić również dlatego, że oferuje nam doskonałe warunki do tego, by wypocząć. Doskonała pogoda oraz bliskość ciepłych wód sprawia, że po dniach spędzonych na zwiedzaniu możemy również doskonale wypocząć na pięknych plażach, między innymi w bliskim Egipcie.