PODZIEL SIĘ
Świątynia Nellaiappar w Tirunelweli
Świątynia Nellaiappar w Tirunelweli. Źródło: en.wikipedia.org

Indie bez wątpienia na całym świecie budzą bardzo duże zainteresowanie miłośników turystyki. Jest to wyjątkowy kraj, który ma wiele pięknych miejsc. Warto się tam pojawić, jednak trzeba być szczególnie ostrożnym, gdyż turyście grozi tam wiele niebezpieczeństw. Powinniśmy więc decydować się jedynie na wycieczki grupowe, gdzie stale będzie poddani opiece pilota i bezpieczeństwo będzie nam zapewnione.

Świątynia Achyutaraya w Hampi
Świątynia Achyutaraya w Hampi. Źródło: flickr.com

Mimo, że Indie na pierwszy rzut oka to kraj biedny, który niczym nie wyróżnia się z innych krajów ma w sobie coś wyjątkowego, co sprawia, że naprawdę warto tam wyjechać. Przede wszystkim kultura, która należy do najciekawszych na świecie i niesie za sobą wiele godnych uwagi wartości.

Poza tym w Indiach zobaczymy wiele miejsc o wartości historycznej, a pośród nich piękne świątynie, które się tam znajdują.

Świątynia Nellaiappar w Tirunelweli
Świątynia Nellaiappar w Tirunelweli. Źródło: en.wikipedia.org

Najpiękniejsze świątynie indyjskie

W Indiach przeważającą religią jest Hinduizm, do niego dochodzi również duża ilość wyznawców Islamu. Jednak pierwsza podstawowa religia sprawia, że na terenie kraju znajdziemy wiele pięknych miejsc. Wybudowanych zostało tam bowiem wiele doskonałych, wyjątkowych świątyń, które budzą szczególne zainteresowanie turystów. Wymienić tutaj wystarczy między innymi zespół świątyń Khajuraho czy też świątynie miłości Tadż Mahal, świątynie Minakszi czy też świątynie w Red Fort.

Świątynia Dulhadeo w południowej grupie świątyń w Khajuraho w Indiach
Świątynia Dulhadeo w południowej grupie świątyń w Khajuraho w Indiach. Źródło: pl.wikipedia.org

Zespół świątyń Khajuraho

Na terenie Khajuraho znajdziemy zespół pięknych świątyń hinduistycznych o wspaniałej historii i tradycji. W sumie znajduje się tam kilkanaście doskonale zachowanych świątyń, które prezentują się doskonale i budzą zachwyt turystów. Mówi się, że przed laty znajdowało się tam ponad 80 świątyń, w tym momencie pozostało ich 20. Wszystkie świątynie postawione są na linii Wschód – Zachód. Zachowały się tam między innymi wyjątkowe rzeźby odnoszące się bezpośrednio do wyznawanej wiary.

Detal ze świątyni Kandarija Mahadew
Detal ze świątyni Kandarija Mahadew. Źródło: pl.wikipedia.org

Świątynia Minakszi w Maduraju

 

Świątynia Minakszi w Maduraju
Świątynia Minakszi w Maduraju. Źródło: pl.wikipedia.org

Jest to wyjątkowy kompleks budynków świątynnych znajdujący się w Maduraju. Charakteryzuje się ogromnym przepychem. Znajdziemy tam wiele estetycznych, kolorowych zdobień, które sprawiają, że wszystkie budynki są rzeczywiście wyjątkowe. Kompleks świątynny powstał tam w okresie XVI i XVII wieku, gdy prowadzono szereg prac, które doprowadziły całość do stanu, jaki obecnie możemy oglądać. W sumie znajdziemy tam kilkanaście miejsc kultu, gdzie odbywają się również duże i ważne święta hinduizmu.

Świątynia w Red Fort

Świątynia w Red Fort
Świątynia w Red Fort. Źródło: www.theredfort.in

Jest to zespół świątynny, który znajduje się na terenie Czerwonego Fortu a wiec budynku, którego głównym założeniem jest przede wszystkim obronny charakter i to on odgrywa tam najważniejszą rolę. Znajduje się na jego terenie również hinduistyczna świątynia, która charakteryzuje się podobnie jak Minakszi wyjątkowymi zdobieniami, w których mieni się bardzo duża ilość różnych barw, które nadają te świątyni wyjątkowego charakteru i sprawiają, że doskonale się prezentuje.

Jeśli byliście w Indiach powiedzcie coś od siebie, jak opisywane świątynie prezentują się w rzeczywistości, czy warto je zobaczyć? Czy w Indiach czuliście się bezpiecznie?